Maxwell & Williams Marini Ferlazzo Wild Planet Mug Red Panda 370ml
Maxwell & Williams Marini Ferlazzo Wild Planet Mug Red Panda 370ml
SKU:DX1099
Pay in 3 or 4 installments from R 29.75
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Details
Details
Created in collaboration with Marini Ferlazzo, Wild Planet is a celebration of the beauty of wildlife from around the globe. This range features beautiful illustrations of baby animals, embellished with richly detailed flowers and foliage in Nathan Ferlazzo's signature style. Designed for busy family life, Wild Planet introduces a selection of homewares, including bamboo fibre dinnerware, a three-piece children's dinner set, porcelain mugs, double-walled stainless steel bottles and child-friendly placemats.
More Information
More Information
| Color | Green |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Microwave Safe. Dishwasher Safe. |
| Depth | 10.5 cm |
| Height | 10 cm |
| Width | 19 cm |
| Range | Marini Ferlazzo Wild Planet |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
