Maxwell & Williams Teas & C's Regency Teapot With Infuser 1L Black Gift Boxed
Maxwell & Williams Teas & C's Regency Teapot With Infuser 1L Black Gift Boxed
SKU:HV0482
Pay in 3 or 4 installments from R 274.75
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Details
Details
Add a dash of luxury to tea time with this black Regency teapot. A special edition release from our popular Teas & C s collection, this elegant teaware is inspired by the beauty of Georgian architecture and Regency England. It adds a touch of regal decadence to your morning tea ritual, with a custom infuser to ensure your pot is always brewed to perfection. With a striking black design and details in real gold, it s perfect for gifting and a must-have for any tea lover. Special edition from the Teas & C s collection by Maxwell & Williams Elegant black design inspired by Georgian architecture and Regency England, with details in real gold 1L teapot and infuser Quality porcelain Gift boxed Hand wash recommended
More Information
More Information
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Handwash recommended |
| Depth | 17 cm |
| Height | 16 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Range | Teas & C’s Regency |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
