Maxwell & Williams Teas & C's Regency Footed Cake Stand 28cm Black Gift Boxed
Maxwell & Williams Teas & C's Regency Footed Cake Stand 28cm Black Gift Boxed
SKU:HV0488
Pay in 3 or 4 installments from R 237.25
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Details
Details
Add a dash of luxury to tea time with this black Regency cake stand. A special edition release from our popular Teas & C s collection, this elegant cake stand is inspired by the beauty of Georgian architecture and Regency England. Delicate and charming with a hint of regal decadence, it has a striking black design with details in real gold. Made from quality porcelain with a quality stainless steel blade, it s perfect for gifting and a must-have for all cake lovers. Special edition from the Teas & C s collection by Maxwell & Williams Elegant black design inspired by Georgian architecture and Regency England, with details in real gold 28cm footed cake stand Quality porcelain Gift boxed Hand wash recommended
More Information
More Information
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Handwash recommended |
| Depth | 28.5 cm |
| Height | 10.5 cm |
| Width | 29 cm |
| Range | Teas & C’s Regency |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
