Maxwell & Williams Teas & C's Regency Demi Cup & Saucer 100ml Set of 2 Pink Gift Boxed
Maxwell & Williams Teas & C's Regency Demi Cup & Saucer 100ml Set of 2 Pink Gift Boxed
SKU:HV0498
Pay in 3 or 4 installments from R 117.25
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Details
Details
Add a dash of luxury to tea time with this pink Regency demi cup & saucer set. A special edition release from our popular Teas & C s collection, this elegant teaware is inspired by the beauty of Georgian architecture and Regency England. Delicate and charming with a hint of regal decadence, it has a striking pink design with details in real gold. Made from quality porcelain, this gift-boxed set includes a 100ml demitasse cup and matching saucer perfect for your favourite espresso and a wonderful gift idea. Special edition from the Teas & C s collection by Maxwell & Williams Elegant pink design inspired by Georgian architecture and Regency England, with details in real gold 100ml demitasse cup with matching saucer Quality porcelain Gift boxed Hand wash recommended
More Information
More Information
| Color | Pink |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Handwash recommended |
| Depth | 13 cm |
| Height | 10 cm |
| Width | 13 cm |
| Range | Teas & C’s Regency |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
