1
/
of
1
Maxwell & Williams Estelle Michaelides Enchantment Teapot With Infuser 1L Gift Boxed
Maxwell & Williams Estelle Michaelides Enchantment Teapot With Infuser 1L Gift Boxed
SKU:HV0507
Regular price
R 899.00
Regular price
Sale price
R 899.00
Taxes included.
Pay in 3 or 4 installments from R 224.75
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
R 299.66
× 3 installments
OR
PAY IN 4 INSTALLMENTS
R 224.75
× 4 installments
1
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
2
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
3
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Quantity
Couldn't load pickup availability
Details
Details
| Add a dash of romance to tea time with this teapot and infuser from the Enchantment collection. Designed in collaboration with artist Estelle Michaelides, it features a sumptuous floral design in the artist s rich, evocative style. Elegantly floral with a gorgeous pastel palette, this exquisite teapot features a removable infuser so you can brew the perfect pot every time. Made from quality porcelain, it s a wonderful gift idea for any tea lover. Maxwell & Williams artist collaboration with Estelle Michaelides A sumptuous floral design with a rich pastel palette 1L teapot with infuser Porcelain Gift boxed Handwash recommended |
More Information
More Information
| Color | White |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Handwash recommended |
| Depth | 15.2cm cm |
| Height | 14.8cm cm |
| Width | 17.3cm cm |
| Range | Enchantment |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
