Maxwell & Williams Estelle Michaelides Enchantment Coupe Mug Set of 4 380ml Gift Boxed
Maxwell & Williams Estelle Michaelides Enchantment Coupe Mug Set of 4 380ml Gift Boxed
SKU:HV0509
Pay in 3 or 4 installments from R 149.75
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Details
Details
Add a dash of romance to your table with this set of four mugs from the Enchantment collection. Designed in collaboration with artist Estelle Michaelides, each features a sumptuous floral design in the artist s rich, evocative style. Elegantly floral with a gorgeous pastel palette, these exquisite porcelain mugs add a touch of magic to your morning cup of tea or coffee. Generously sized at 380ml, they make a wonderful gift idea for any home. Maxwell & Williams artist collaboration with Estelle Michaelides A sumptuous floral design with a rich pastel palette Set of 4 x 380ml mugs Porcelain Gift boxed Microwave and dishwasher safe
More Information
More Information
| Color | Mixed Colours |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Microwave Safe. Dishwasher Safe. |
| Depth | 19.2cm cm |
| Height | 11cm cm |
| Width | 19.2cm cm |
| Range | Enchantment |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
