Maxwell & Williams Cafe Life Tea for One With Infuser 450ml Sand Gift Boxed
Maxwell & Williams Cafe Life Tea for One With Infuser 450ml Sand Gift Boxed
SKU:DI0511
Pay in 3 or 4 installments from R 102.25
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Details
Details
This Caf Life tea-for-one set has a smooth, minimalist look with a touch of Nordic chic. Inspired by the modern aesthetics and timeless appeal of Scandinavian design, it features a stackable teapot and matching mug with a white gloss interior. Made from high-quality porcelain with a stainless-steel infuser, this charming set is all about the simple pleasure of the perfect cup of tea. A touch of caf -style hospitality you can enjoy at home Made from durable, high-quality porcelain with a stainless-steel infuser Designed exclusively for Maxwell & Williams The Caf Life collection includes mugs, teapots and tea-for-one sets perfect to mix and match
More Information
More Information
| Color | Sand |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Dishwasher safe. |
| Depth | 10.3cm cm |
| Height | 19.2cm cm |
| Width | 14.2cm cm |
| Range | Cafe Life |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
